Witam Rodziców i Dzieci!

Zachęcam Państwa wraz z pociechami do rodzinnej aktywności w tej niecodziennej dla nas sytuacji. Nasi nauczyciele dbają o przepływ materiałów dydaktycznych dla Państwa dzieci, aby były na bieżąco, aby powrót do przedszkola nie był zbyt trudny. Ja z kolei przesyłam propozycje edukacyjnych zajęć relaksacyjnych.

Pierwsza moja propozycja to wesoła piosenka o planetach układu słonecznego.

Proszę skopiujcie Państwo ten link na kanale Youtube i posłuchajcie wraz z dzieckiem tej przyjemnej wpadającej w ucho melodii. Może uda się dziecku zapamiętać kolejność planet:) Życzę przyjemności: https://www.youtube.com/watch?v=yxVMhKt-cvI 

Druga propozycja to Wielkanocne łamigłówki do pobrania. Pozwolą poćwiczyć dzieciom spostrzegawczość, koordynację wzrokowo-ruchową, małą motorykę, przeliczanie i porównywanie, a także umiejętność pisania czytania.http://maluchwdomu.pl/2017/04/wielkanocne-amigowki-do-pobrania.html 

Trzecia propozycja wspólnej rodzinnej aktywności, która naprawdę dużo od nas nie wymaga:) Udostępniam link do strony z wierszami dla dzieci, która bogata jest w bazę autorów wierszy, ale również daje możliwość wysłuchania wierszy, które czytane są przez polskich aktorów.http://wierszykidladzieci.pl/szwonder/

Dodatkowo przekazuję informację, że Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Świeciu proponuje wsparcie psychoterapeutyczne oraz psychologiczne dla osób objętych kwarantanną. Porad udzielać będą psychoterapeuci oraz psycholodzy.

Poniżej znajdziecie Państwo link do strony poradni, gdzie w szczegółach podane są konkretne godziny i dni pracy specjalistów oraz numery telefonów, na które należy się kontaktować!http://ppp-swiecie.pl/pomoc-psychologiczna-dla-osob-objetych-kwarantanna-siegnij-po-pomoc/                                                                                                       

                                                                                                         Z pozdrowieniami

Pedagog Małgorzata Michalska

Shop 1